Ing. arch. Petr Ondráček

Praxe
od roku 2000

Jsem absolventem zdejšího gymnázia a následně Fakulty architektury VUT v Brně, kde jsem ukončil studium v lednu roku 2000. Pracuji jako architekt v architektonické kanceláři v Brně.

Ve volném čase rád sportuji – jsem bývalý basketbalista, v současné době už pouze fanoušek nejlepšího basketbalu na světě – zámořské ligy NBA. Rád jezdím na kole – jak horském, tak silničním. V zimě rád lyžuji. Krom toho jsem fanda motorsportu – dříve F1, dnes už pouze GT Endurance a legendárního závodu Le Mans. Mám rád klubovou a elektronickou muziku.

Jsem pyšným otcem dvou kluků, díky kterým jsem se (krom svých původních sportovních aktivit) dostal až ke sportovnímu lezení a taky znovu ke stavění z Lega. Od shonu pracovního týdne si čistím hlavu nejraději v přírodě a nebo někde na horách – jak v zimě, tak i v létě.

Mezi moje nejvýznamnější profesní reference patří práce na přípravě a realizaci výstavby areálu Univerzitního kampusu v Brně-Bohunicích – od vítězství v mezinárodní architektonické soutěži, přes projekt, realizaci, až po vlastní uvedení do provozu. Byl jsem součástí týmu, který projektoval mimo jiné budovu České zemědělské a potravinářské inspekce v Brně, Moravský zemský archiv v Brně nebo areál Jihomoravské plynárenské (nyní Innogy) v Brně.

Náš současný ateliér se mimo jiné úspěšně účastnil architektonických soutěží – na novostavbu plaveckého bazénu v Písku, dostavbu areálu pražského kampusu Přírodovědecké fakulty univerzity Karlovy v Praze na Albertově – Globcentrum a Biocentrum, mezinárodní urbanistické soutěže na Areál brněnského výstaviště BVV a přilehlých území. V ateliéru jsme nedávno zrealizovali projekt Vinařství Obelisk ve Valticích a naší úplně poslední prací je unikátní projekt Simulačního centra Masarykovy univerzity v Brně.

Ve své profesi se zkouším dívat na věci jinými než běžně zažitými schématy, protože si myslím, že právě taková řešení mohou naše stavby odlišovat kvalitou provedení od ostatních.

Petr O.